Boros Valéria Kenyér

Boros Valiról országszerte, sőt határon túl is tudják már, hogy imád főzni, sütni, egészséges alapanyagokat használ csak fel és mindent saját kezűleg készít. Legyen szó például felvágottról, sajtról, süteményről, ételről, tejfölről, túróról, kolbászról, de még a fűszereket, tisztítószereket is saját maga alkotja oktak-e felkeresni Téged főzési-sütési tanácsokért az emberek? Nagyon sok kérdést intéznek hozzám a követőim, igyekszek mindenkinek segíteni, de ha valamit nem tudok, akkor becsülettel elmondom, hogy ezt még nem próbáltam. Ilyenkor szólok, kérjen a csoportban segítséget, sokan vannak és van esély rá, hogy valaki fogja tudni a kérdésére a vá terveid, céljaid vannak még? Célok nélkül nem érdemes élni, szeretnék fejlődni és egyre jobb felvágottakat, virsliket készteni. Ősszel veszek egy kuttert és rengeteget olvasok utána, hogy majd a lehető legjobb házi felvágottat tudjam készíteni. Lehet ez buta cél, de most ez van a fejemben. A Facebook-csoportjaid nagyon népszerűek. A "Vali hagyományos konyhája" és a "Vali konyhája és kertje" nevű Facebook-csoportjainak több, mint 100 ezer aktív tagja van.

Gyors kovászos kenyér - Olcsó, finom és házias receptek

Boros valeria kenyér

Boros Valéria receptje • 2017. november 07. Hozzávalók: sütés előtti este: 40dkg BL80 liszt 1dkg friss élesztő 3dl víz A hozzávalókat fakanállal galuskaszerűen összekeverem egy kelesztőtálban és másnapig a konyhapulton hagyom. Ha nincs kelesztőtál, egyszerűen csak letakarom egy konyharuhával. További hozzávalók: 60dkg BL80 liszt 2dkg só 2dkg friss élesztő Másnap hozzáadom a további hozzávalókat és összedagasztom géppel, de lehet kézzel is. Akkor jó, ha elválik a dagasztó falától és egy gombóccá válik, ha szükséges lehet vizet adni hozzá, ez mindig liszt függő. Kétszer 40 percig kelesztem, ez azt jelenti, hogy közben át kell dagasztani egy picit. A második 40 perc letelte után begyújtom a sütőt, 250 fokra állítom. Megformázom a veknit. Úgy szoktam, hogy kilapogatom, jobbról behajtom a közepéig, majd balról is, a két végén háromszögbe is behajtom, majd a végéről elkezdem feltekerni úgy, hogy minden tekerést lenyomkodok a kezemmel. Szép vekni lesz belőle. Mehet a jénaiba, itt még 20 percet kelesztem, bemetszem, kinek hogy tetszik, lehet hosszába-keresztbe, jó alaposan lespriccelem vízzel, a jénai tetejét is.

Kenyérsütőben

Hozzávalók 6-8 személyre: 1 kg gyenge tormalevél 1 kg házi sonka kockára vágva 25-30 dkg rizs 1 nagyobb fej vörös hagyma só, bors, delikát ízlés szerint fél liter paradicsomlé 1 dl 20% ecet A rántáshoz: zsír 1 közepes merőkanál liszt 1 nagy tejföl piros paprika Elkészítés: A tormalevelet megtisztítjuk, ecetes, sós vízben megabároljuk, leszűrjük. A sonkát megfőzzük a hagymával. Félkész sonkához hozzáadjuk a megabárolt, apróra vágott tormalevelet és a megmosott rizst. Puhára főzzük. Elkészítjük a rántást zsírból, lisztből a tűzről levéve hozzáadjuk a paradicsomlét, a tejfölt és a piros paprikát. A rántással sűrítjük a levest, felfőzzük. Jó kísérletezést a kíváncsi gasztrobloggereknek:) Megjegyzés: másutt olvastam, hogy ezt az ételt nem csupán sonkával, de nyers disznóhússal is el lehet készíteni, vagy tormalevél helyett készülhet gyenge karalábé, kelkáposzta, sóska levélből, mindezeket alaposan átmosva. A képen beregi hímzés látható

Vagyok

Akárcsak a többi kovászolt zöldség, a vitamintartalmon túl a káposzta is egészségesebb így elkészítve, hiszen a fermentálás (erjedés) során olyan probiotikumok keletkeznek, melyek jót tesznek az egész szervezettel. Segíti az emésztést, támogatja az immunrendszert is, így nem csak az ízek miatt érdemes kipróbálni ezt az egyszerű rrás: Boros Valéria (Facebook, Vali hagyományos konyhája)Hozzávalók:1 fej zsenge káposzta1 csomag kapor2 szelet kenyér2, 5 liter vízsóForrás: Boros Valéria (Facebook, Vali hagyományos konyhája)Elkészítés:Alaposan mosd meg a káposztát, majd szedd levelekre. Vegyél elő egy jó nagy befőttes üveget, és abban kezdd el rétegezni a kaporral: az üveg aljára egy marék kapor, rá a levelek, míg félig nem lesz az üveg. Utána mehet még egy kevés kapor, majd addig rakd a leveleket, míg az üveg meg nem el a vízben literenként egy evőkanál sót. Lehetséges, hogy nem lesz szükség mind a két és fél liter vízre a káposztához, de elővigyázatosságból nem árt, ha többet készítesz. A levelek tetejére mehet még egy marék kapor, majd a két szelet kenyér.

Sütése

Hogyan, mikor kezdted el? Mi volt a célod vele akkoriban? A csoport létrejötte nagyon érdekes dolog. Bent voltam egy nagy létszámú főzős csoportban, nagyon sokan felfigyeltek rám, és ez teljesen egyértelműen hozza a negatív embereket is. Nincs ezzel semmi baj, már tudom őket kezelni. Igaz akkor még nem tudtam, és szó szerint kiutáltak abból a csoportból. Már félve posztoltam, mert hiába volt jó, amit kiraktam, ha a támadók mindig megtaláltak, és hiába voltam velük kedves, még szinte olaj volt a tűzre. Akkor meg pláne falkában támadtak. Így megfogalmazódott bennem, hogy akkor legyen saját csoportom, ahova az jön, aki nem bántani érkezik. De ezt sem lehet kiszűrni, ide is beszivárogtak, akiknek az a kedvencük, ha valakit bánthatnak, legtöbbször engem, de már edzett vagyok, bírom a pofonokat. A népszerű és egyre növekvő csoportjaiban finomabbnál finomabb magyaros fogásokat osztanak meg az emberek, konyhai tanácsokat kérnek, de még az ügyes-bajos mindennapi dolgaikat is megosztják egymással.
  1. Gasztronomia
  2. A parókia konyháján túl: Levesek
  3. Boros valéria kenyér sütés
  4. Sárgatúró, édestúró készítése nem csak húsvétra » Balkonada recept

A téli szezonra most kell felkészülni, amíg bővelkedünk friss, finom hazai zöldségekben. A savanyúság berakása egy nagyon hasznos és egészséges gyakorlat, mivel a feleslegnek hideg időszakban hasznát vehetjük, ugyanakkor a magas rosttartalmú, fermentáción átesett zöldség készítmény a bélműködést is jelentősen támogatja. Próbáld ki a palackos módszert! Ha van otthon feleslegben műanyag flakonod, aminek nagyobb a szája, akkor akár abban is elteheted télire a savanyúságnak valót, hiszen tökéletesen működik befőttes üveg helyett. Kipróbált tipp! Ehhez az eltevési módszerhez semmilyen tartósítószert, különleges adalékot, ecetet nem kell felhasználni. A folyamat ugyan hosszadalmas kissé, de a végeredmény magért beszél. Egy teljesen természetes, házi savanyúságot fogsz kapni, ami fermentációs folyamatok eredményeképpen születik meg. Arra fontos odafigyelni, hogy ne érje a flakonok tartalmát oxigén, így a romlás sem fog bekövetkezni. Savas környezet alakul ki, amely a tartósításért felel majd, amellett, hogy fantasztikus ízélményt alakít ki.

50 éve tanultam anyósomtól, náluk nagy divat volt Békés megyében húsvétkor. :)" Boros Valéria. "A tejet soha nem forraljuk és az enyém ettől sokkal szebb nem ilyen darabos, szép sima mikor megvágjuk. Nálunk húsvét nincs nélküle, de ami nagyon fontos, nem kell forralni a tejet. "

Saturday, 25-Feb-23 00:04:02 UTC