Autó Fenntartási Költségek

Ha például olyan társasházban laksz, amelynek van kül- vagy beltéri parkolója, akkor egy fix összegért cserébe le van tudva a probléma. Ha viszont utcán kell parkolnod, akkor érdemes megnézni a helyi tarifákat, illetve hogy az önkormányzat hogyan biztosít lehetőséget a helyi lakosoknak a kerületbeli ingyenes parkolásra. Szerintem nem sokan fognak reklamálni, ha havi 3. 000 forintot számolunk parkolásra. Az autópálya matrica pedig szintén egy olyan kiadás, amivel előbb-utóbb számolnod kell. Itt is fontos, hogy milyen autóra és mennyi időre tervezel. Az éves matricával ez így 3. 581 forintot jelent havonta. Amortizáció Valamennyire a végére lett hagyva, és nem véletlenül: az amortizáció mértékére szinte minden eddig felsorolt szempont kihatással van. Fontos, hogy mennyit volt szervizben, hogy hol parkoltál vele, vagy éppen hogy milyen káresemények voltak korábban. Pontos arányokat ezért itt sem fogunk tudni mondani, de nagyjából lehet következtetni. Ha például egy 2008-as hatos Golfot nézünk, amelyben összesen 150 ezer megtett kilométer van, az használtan nagyjából 2 millió forint körüli összegbe kerül.

  1. Ennyibe kerül egy autó fenntartása 2018-ban - Pénzügyi Tudakozó
  2. Ötvenezret is elvisz havonta a saját autó: így úszhatod meg a vele járó macerát
  3. Fenntartasi-koltseg - Villanyautósok
  4. Mennyibe kerül egy autó havi fenntartási költségei?

Ennyibe kerül egy autó fenntartása 2018-ban - Pénzügyi Tudakozó

Forrás: mÚgy tűnik, nem manipulálták az amerikai márkák adatait sem, mert harmadiknak a Cadillac futott be 12 500 dollárral (3, 5 millió forint), éppen csak megelőzve a Volvót és az Audit. Az élmezőnybe - a papírformának megfelelően - jórészt prémiummárkák kerültek. A lista utolsó öt helyén japán gyártók végeztek, a Toyota-tulajdonosok például kimagaslóan alacsony, 5500 dolláros (1, 5 millió forint) fenntartási költséggel számolhatnak tíz év alatt.

Két nagy fejezetet jelölhetünk meg: a tervezett szervizeket, valamint a terven felüli, meghibásodásból vagy balesetből eredő javításokat. Hogy ezek mennyibe fognak fájni, alapvetően két tényezőtől függ. Az egyik a szerviz vagy szerelő munkadíja, ezt most nem boncolgatjuk részletesen, mert egyrészt a műhelyek árszabása, rezsióradíja is különbözhet, másrészt pedig a bizonyos műveletekre vonatkozó normaidők is jelentős szórást mutathatnak. Ha például a vezérléscserét említjük, nyilván sokkal gyorsabban és egyszerűbben, azaz kevesebb munkaórával lehet megoldani egy egyszerűbb motoron, mint mondjuk egy nagy, V6-os dízelen. Ezeket a munkákat tehát általában nem darabra mérik. Sérülés esetén pedig rendszerint nem látszik minden elsőre, van, ami csak megbontás után derül ki. A szervizszámla végösszegének másik részét az alkatrészek adják. Ebben a tekintetben is jelentős különbségek lehetnek egyes típusok és kategóriák között. Egy kisebb motorba például jellemzően kevesebb olajtöltetre van szükség, mint egy nagy, sokhengeresbe – bár ez mindig függ az adott konstrukciótól is.

Megnézzük, hogy mennyit fogyaszt, aztán átlagot számolunk a megtett kilométerek alapján, és kész. Ez a gyakori hozzáállás egy autó fenntartási költségeivel kapcsolatban, pedig ennél jóval összetettebb a kérdés. Kötelező biztosítás, gépjárműadó, casco, téli gumi, szerviz, műszaki vizsga és még sok egyéb tényező van, amit muszáj figyelembe venni, ha pontos képet akarsz kapni. Az alábbiakban ezekről találsz hasznos összegzést. Sokak számára nem teljesen világos, hogy egy autó fenntartási költsége jóval összetettebb ügy, mint csak a benzin/gázolaj átlagárának megszorzása a naponta megtett kilométerekkel. Azonban az autó paraméterei, így például fogyasztása vagy éppen műszaki állapota ugyanúgy számítanak, mint a teljesítménye, a parkolás költségei vagy éppen a kötelező biztosítás mértéke. Vegyük is sorra ezeket a tényezőket! Hogy miért? Nos, azért, mert még a mai napig is nagyon sokan gondolnak az autóra mint befektetésre. Ők megfeledkeznek ezekről a költségekről és az amortizációról, valamint a jelentős értékvesztésről is, amely a kocsiknál jelentkezik a vásárlást követően.

Ötvenezret is elvisz havonta a saját autó: így úszhatod meg a vele járó macerát

  • Nokia HE346/HE347 (Nokia 7 Plus) kompatibilis akkumulátor 3400mAh Li-ion, OEM jellegű | Mobiltelefon akkumulátor
  • Royal futár hungária kft
  • Curious metallic papír 7
  • Horvath magyar meccs
  • Olcsó albérlet óbuda

Ehhez pedig vegyük csak az üzemanyagköltséget és a hitel törlesztőrészletét. Példánkban azt feltételezzük, hogy rendelkezünk 6 millió forint saját megtakarítással, amely a benzines Mokka árát fedezi, a Mokka-e vételárához ugyanakkor még 6 millió forint személyi kölcsönt veszünk fel. Példánkban a Bankmonitor személyikölcsön-kalkulátorával, a 3 legolcsóbb konstrukció adatainak átlaga alapján számoltunk (havi 400 ezer forintos jövedelemszint mellett). A hitel havi törlesztőrészlete 92 ezer forint lenne, amennyiben 7 éves futamidőre vennénk fel a szükséges 6 millió forintot. A megtérülés kizárólag az üzemanyag és a hitelköltség fényében ugyan nem egy éven belül látszik realizálódni, ugyanakkor a fent említett, számos financiális előnnyel rendelkező elektromos járműhöz képest egy új, benzines autónál évente és az évek előrehaladtával sokkal több lényeges kiadással (karbantartás, szerviz, adók, parkolás, amortizáció stb. ) kell szembenéznünk. Jelentősen olcsóbb üzemanyagköltség A leginkább szembetűnő – és saját pénztárcán is mérhető – előny az e-autók esetében természetesen az olcsóbb üzemanyag.

Fenntartasi-koltseg - Villanyautósok

A vásárlással járó költségek a B, C és D Corsák esetében közel azonos tételek, ám az újabb E és a nullkilométeres F jelentős többletterhet ró a vásárlóra. Ennek oka a nem túl kedvező hitelkamatokkal és a hitelfelvétellel járó egyéb költségekkel magyarázható. Az értékvesztés esetében tapasztalható, hogy az öreg B Corsa szinte semmit sem veszít értékéből a tíz év során, nem csoda, hiszen nincs is nagyon miből veszítenie, de az új autónál több millió forintra rúg ez a tétel. Nem hiába mondják, hogy mire kihozza az ember a szalonból az autót, százezreket bukik az értékéből, ez közel áll a valósághoz. Minél újabb egy autó, az első években annál jelentősebb az értékvesztés és ahogy öregszik, fokozatosan (persze nem feltétlenül állandó mértékben) évről évre csökken az elértéktelenedés. Az üzemanyag költségeinél sincs nagy meglepetés, a közel azonos teljesítményű benzinmotorok közel azonos mennyiségű üzemanyagot igényelnek. Érdekesség, hogy az új Corsa F annak ellenére fogyaszt jelentősen kevesebbet a régi B Corsánál, hogy annál egy nagyobb, biztonságosabb, modernebb és jobban felszerelt autó.

Kevés összetevő, kevés hibalehetőség Az autótechnikában kevésbé járatosak szemében talán nem magától értetődő tény, de egy elektromos meghajtással működő autó lényegesen egyszerűbb felépítésű, mint egy benzin vagy dízel motorral szerelt társa. Villanyautó esetén teljesen elhagyható az üzemanyag-ellátó rendszer a tartállyal, szivattyúval, szűrőkkel és seregnyi kiegészítő berendezéssel együtt. Maga a motor felépítése is nagyságrendekkel kevésbé bonyolult, nincsenek alternáló mozgást végző gépelemek, szükségtelen a turbó, nem kell bonyolult befecskendező, összetett hűtő és olajzó, kenőrendszer. Értelemszerűen kipufogó sem szükséges, mint ahogy a katalizátortól, a lambda szondától és számtalan kiegészítő berendezéstől is elbúcsúzhatunk. Mindez azért fontos, mert így az autóban sokkal kevesebb a karbantartást igénylő alkatrész, lényegesen alacsonyabbak lehetnek a szervizszámlák, valamint a kopó-, például a fék alkatrészei is sokkal kevésbé rongálódnak, köszönhetően az elektromos visszatáplálásnak.

Egy amerikai cég saját adatai alapján listát állított fel a legdrágábban fenntartható autómárkákról. Nincs meglepetés az élmezőnyben. Noha az amerikai és a hazai autópark összetétele természetesen különbözik, a YourMechanic listáját nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni. Noha a cég csak a saját adatai alapján dolgozott, a végeredmény nem tűnik irreálisnak, sőt. A YourMechanic azt vizsgálta, hogy az egyes márkáknak mennyibe kerül a fenntartása az autó első tíz évében, a típusonkénti adatokat aztán átlagolták. Mivel Amerika Magyarországnál jóval nagyobb ország, az autók átlagos futásteljesítménye is magasabb, így fenntartási költségként évi két olajcserével számoltak. Az adatokat aztán kiegészítették a lerobbanások gyakoriságával és a javítások árával, így jött ki egy tízéves átlagos fenntartási költség. A lista első helyén a BMW végzett, tíz év alatt 17 800 dollár (4, 9 millió forint) megy el átlagban a márka modelljeinek szervizelésére és fenntartására. Jókora lemaradással a Mercedes futott be másodiknak, 12 900 dollárral (3, 6 millió forint).

Mennyibe kerül egy autó havi fenntartási költségei?

Cserealkatrészből sem egyféle van: lehet gyárit választani, de a jellemző inkább az, hogy utángyártottat veszünk. Ebből aztán megint nagyon nagy a kínálat, vannak kifejezetten olcsó termékek, vannak minőségi, a gyárival lényegében megegyező cuccok, köztük pedig még sok-sok fokozat. Táblázatunkban igyekeztünk jó minőségű alkatrészekkel számolni, és ahol csak lehetett, ugyanannak a gyártónak a cuccait vettük alapul, hogy minél pontosabb legyen az összehasonlítás. Az alkatrészekhez sorolhatjuk tulajdonképpen a gumikat is. Nemcsak a kerék átmérőjétől és a gyártótól függ az abroncsok ára, vannak olyan gumiméretek, amelyek gyakoribbak, ezekből nagyobb a választék, és többnyire olcsóbban megvehetők, mint a ritkább méretek. Listánk középáras termékekkel számol, de évről évre hozunk gumiteszteket is, hogy segítsük az eligazodást. Egy biztos: a gagyi kínai vackokat érdemes kerülni, de nem feltétlenül csak a prémiumokban bízhatunk. Alapvetés, hogy egy jó állapotú, új vagy fiatal gumival nyugodtabbak lehetünk, mint egy repedezett, kopott, elhasználódott abronccsal.

A gépkocsi-fenntartási költségek jelentősen eltérnek Európa különböző országaiban, de a LeasePlan nemzetközi felmérése szerint a havi európai átlag 208 000 forint (617 euró), míg Magyarországon a cég hazai adatai 150 000 forintos (445 eurós) átlagszintet mutatnak. A LeasePlan tapasztalatai alapján a leggyakoribb üzemeltetésiköltség-tételek, amelyekkel havi szinten számolni kell, az alábbiak szerint oszlanak meg: Értékcsökkenés: erről gyakran megfeledkezünk, amikor magáncélra használunk egy autót. Ám az amortizáció az egyik legfontosabb költség, amelynek mértékére több tényező hatással van, köztük a szervizeltetések és a különböző káresemények. A céges autók esetében ráadásul ez teszi ki a havi fenntartási költségek legnagyobb részét. Az új autók gyorsan veszítenek értékükből, így az amortizáció a havi díjtételeknek átlagosan a 44 százaléka. Kamat: kamattal mindenképpen számolnunk kell a fenntartás kapcsán. Amennyiben külső forrás bevonásával tudunk hozzájutni az autóhoz, úgy a törlesztőrészlet kamatát fizetjük meg, ám ha saját forrásból vásároljuk az autót, akkor az úgynevezett alternatív kamattal kell kalkulálnunk.

trónok harca online sorozatbarat autó fenntartási költségek 2021
Monday, 20-Feb-23 10:36:01 UTC