A Gondolatgyárak Pdf

Talán a "másik" nézıpont a helyes Helyzet A sikerre vezetı kérdés 1. Munkahelyi útmutatás Egy újonc szempontjából is világos, amit mondok? 2. Reklámszöveg írása Hogyan reagálnék erre egy átlagos vásárló helyében? 3. Telefonbeszélgetés Ha a vonal másik végén lennék, hogyan vélekednék a hangomról és beszédmodoromról? 4. Ajándékozás Vajon ez olyasmi, amit én szeretek, vagy amit az ünnepelt? 5. Utasítások osztogatása Szívesen teljesítenék beosztottaim helyében ilyen hangon kiadott utasításokat? 6. Gyermeknevelés Ha én volnék gyerek (kor, tapasztaltság, érzelemvilág figyelembevételével), hogyan reagálnék az ilyen nevelési módszerekre? 7. Megjelenés Mit gondolnék a fınökömrıl, ha olyan ruhában jelenne meg, mint én most? 8. Egy beszéd megírása Mit szólnék ehhez a megjegyzéshez a közönség (származás, érdekek figyelembevételével) helyében? 9. Meghívások Vendégeim helyében vajon milyen ételt, zenét és programot szeretnék a legjobban? Alkalmazd a "beleélı módszert" a saját érdekedben: • Vedd figyelembe a másik ember helyzetét.

Nem csak vállalható; kötelesség is, hiszen őseink nem azért építették, óvták e hazát életük munkájával, sokszor életük feláldozásával, hogy leszármazottaik némán átengedjék ezt az életteret idegeneknek, akik nemcsak hogy az ő emléküket nem fogják tisztelni, de a nemzet összetételét és kultúráját változtatják meg teljesen pár generáció alatt, lecserélve a nemzetalkotó etnikumot. Ahogy minden népnek joga van az önrendelkezésre, hogy saját sorsát igazgassa, saját hagyatékát ápolja és adja tovább, úgy a fehér embernek is joga van mindehhez. Figyelembe véve, hogy a világ népességének körülbelül 10%-át teszi ki a fehér ember (és alacsony születésszáma miatt folyamatosan fogy), ez a jog hatványozottan jár. A már most Európában élő idegenek jelenléte is veszélyezteti a fehér népek létét, tekintve, hogy a harmadik világbeli néger, arab fajtájú emberek hajlamosabbak a magasabb születésszámra. Például a 2013-as összes angliai szülés közül 26, 5%-ban olyan anyák szültek, akik még maguk nem Angliában születtek.

Nem centire vagy kilóra méricskélik az embert, ha a sikerrıl van szó, nem is a képzettség vagy a származás dönt; egyedül a gondolkodás nagyvonalúsága és merészsége az értékmérı. Gondolkodásunk nagyvonalúsága határozza meg teljesítményeink nagyságát. Az önbecsmérlés Ahhoz, hogy nagyvonalúak legyünk, feltétlenül le kell gyıznünk legnagyobb gyöngeségünket: az önbecsmérlést, a hajlamot, hogy magunkat eleve rossznak állítsuk be. Ez a hajlam különbözı formákbanjelenik meg. John például olyan állásajánlatot talál az újságban, ami pontosan megfelelne vágyainak, de nem tesz semmit, mivel ezt gondolja: úgysem felelnék meg az elvárásoknak, jobb, ha nem is pályázom meg az állást. Jim szívesen töltené az estét Andreával, de mégsem hívja fel, mert nem érzi magát elég menınek. Tom úgy érzi, Richards úr vevı lenne az árujára, de nem meri felkeresni, mert azt gondolja, Richards úr olyan fontos személyiség, hogy nem is ereszkednék le hozzá. Peter megpályáz egy állást. A kérdıíven többek között ez áll: "Milyen kezdıfizetést szeretne? "

"Tekintélyes embernek tartom önt. " "Szeretem a munkámat. " Egy másik titkárnı ugyanezzel a rövid mondattal a következıket adhatná értésünkre: "Ön a terhemre van. Bárcsak ne is telefonált volna. Utálom ezt a munkát. És ki nem állhatom, ha zavarnak. " Mások érzelmeit tehát kiolvashatjuk arckifejezésükbıl, hanglejtésükbıl vagy hangjuk változásából. Miért van így? Az emberiség sokévezredes történelmében csak aránylag késın fejlıdött ki a maihoz csak kicsit is hasonló beszélt nyelv. Olyannyira késın, hogy a világ történetéhez viszonyítva azt is mondhatnánk, most, napjainkban történt ez meg. Évezredeken át jól megvolt az ember néhány, a mai fül számára értelmezhetetlen hangjelzéssel. Az emberek tehát évezredeken át csak az arcjáték, a testbeszéd és bizonyos hangok, de semmiképp sem beszéd útján érintkeztek. És érzelmeinket, emberekhez, dolgokhoz való viszonyunkat máig is ezen a módon juttatjuk kifejezésre. Ha fel akarjuk lelkesíteni az embereket, saját magunkon kell kezdeni! Egy nagy tekintélyő amerikai professzor, aki hosszú éveken át tanulmányozta a vezetık viselkedését, ezt mondta egyszer: — Egészen nyilvánvaló, hogy a teljesítményre a képességeken, adottságokon kívül egyéb tényezık is kihatnak.

Az önbizalom hiánya egyre inkább eluralja a fellépését, beszédét, minden tettét. Önértékelése egyre negatívabb lesz. És lassan elveszíti környezete megbecsülését is, mivel a többiek mindig azt látják bennünk, amit mi magunk látunk. Most pedig vegyünk egy olyan embert, aki a maga szerencséjének kovácsa. Értékesnek tartja magát, ezért aztán sokat is kap cserébe vagy sokat harcol ki. Hisz abban, hogy nagy és nehéz feladatok megoldására született, ezért aztán meg is tud velük birkózni. A mód, ahogy az emberekkel bánik, egész jelleme, gondolkodása, véleménye, mozdulatai azt sugározzák: ez az ember tud, ez aztán jelentıs személyiség! Az ember önnön gondolkodásának terméke. Higgy önmagadban, gondolkozz igényesen, nagyvonalúan, nagyszabásúan. Indíts sikeroffenzívát abban a rendíthetetlen hitben, hogy el is éred a célt. Gondolkozz nagyvonalúan, és a nagysághoz jutsz el! Fordítsuk hasznunkra az önbizalom erejét! Detroitban egyszer üzletembereknek tartottam elıadást. Egy úr lépett oda hozzám, miután végeztem.

Huszonéves volt, feleséggel, gyerekkel és akkoriban szerény jövedelemmel. Lakásuk igen kicsi volt. Jim és a felesége házat szerettek volna. Szebb, otthonosabb környezetre vágytak, tágasabb térre játszóhelyre a gyereknek és saját kertre. A házvételnél a fı problémát a foglaló jelentette volna számukra. Jim azonban egy szép nap, amikor a lakbért folyósította, rájött, hogy a havi részlet egy új házért sem lehet ennél több. Felhívta feleségét, és megkérdezte: — Volna kedved jövı héten egy házat venni? — Mi ütött beléd? Mondhatom, jó vicceid vannak! Tudod jól, hogy nem tehetjük. Nem telik a részletekre! De Jim el volt szánva: — Ezer meg ezer olyan pár van, mint mi, akik "valamikor" szeretnének egy házat. Csakhogy legalább a felük sosem jut el odáig. Valami mindig közbejön. De mi meg fogjuk venni a házat. Még nem tudom, hogyan szerezzük meg a foglalót, de valahogy meglesz. A következı héten találtak is egy egyszerő, de szép házat, amely mindkettıjüknek tetszett. Ezerkétszáz dollár volt a foglaló.

Egy vállalatot vezetek. Ha valami nem úgy megy, ahogy kell, én hozom rendbe. De nagyon fontos, hogy hogyan hozom rendbe. Ha becsúszik valami hiba, ha az embereim valamit ne adj' isten elrontanak, akkor rettentı óvatosan járok el, nehogy belegyalogoljak a lelkivilágukba, nehogy kisebbrendőségi érzéseket keltsek bennük, vagy megsértsem ıket. Négy lépésben intézem el az ilyesmit. Elıször is: négyszemközt beszélek az illetıvel. Másodszor: megdicsérem azért a munkáért, amit jól végzett el. Ugyanis nincs az az ember, aki mindent elrontana. Harmadszor: felhívom a figyelmét arra, amit pillanatnyilag jobban is csinálhatna, és segítek neki megtalálni ennek a módját. Negyedszer: ismét megdicsérem, ezúttal azokért a használható dolgokért, amelyeket a beszélgetés során mondott. Ez a négylépcsıs szabály mindig megteszi a magáét. Ha eszerint járok el, az emberek hálásak nekem, mert éppen azt szeretnék, ha így bánnának velük. Ezt minden alkalommal igazolva látom. Azzal az érzéssel mennek el tılem, hogy nagyon jók, de lehetnek még jobbak is.

Ha nem tudsz továbblépni, próbálkozz meg új úttal. Az, aki elmondhatja magáról, hogy a kitartás az egyik fı tulajdonsága, az már halad is a siker felé. E fejezet következı két részében sok olyan javaslatot találhatsz, amelyek fejlesztik a kísérletezı kedvet, a siker másik fontos alkotóelemét. Van kiút! A gondolatok mőködése a mágneséhez hasonló. Ha azt mondjuk magunknak: "Le vagyok gyızve, nincs többé kiút! ", akkor ez a gondolat más negatív gondolatokat vonz magához, és ezek végül meggyıznek arról, hogy igazunk volt, tényleg nincs már remény. De ha azt hisszük: van kiút, van megoldása ennek a problémának, akkor a pozitív gondolatok kerülnek elıtérbe, és segítenek megtalálni a megoldást. Nagyon fontos hinnünk, hogy van kiút. A házassági tanácsadóknak csak akkor van esélyük egy házasság megmentésére, ha legalább az egyik házasfél reménykedik még a boldog házasságban. A pszichológusok és szociális gondozók azt állítják, hogy az alkoholista is akkor tudja leküzdeni betegségét, ha ımaga hinni kezd a sikerben.

Ha kell, változtasd meg a környezeted! Egy fiatal hivatalnok mesélte nemrég, miért hagyta ott azt a társaságot, amellyel munkába járt, és miért csatlakozott egy másikhoz. — Az egyik úriember csak arról tudott egész úton beszélni, hogy micsoda egy pocsék hely a mi cégünk. Tehetett a vezetıség bármit, ı mindig talált rajta kifogást. Elítélıen nyilatkozott a fınökérıl, és mindenkirıl, aki csak fölötte állt. Persze az áruink is hasznavehetetlenek voltak szerinte, a módszereinkben, technológiánkban is rengeteg hibát talált. Egyáltalán, valami hibát mindenben tudott találni. Feszült és ingerült lettem minden áldott nap, mire az irodába értem. Esténként pedig, miután háromnegyed órán át hallgathattam, amint nagyképően és fellengzısen kiprédikálja a nap során elkövetett gyarlóságokat, lehangoltan és kedvetlenül tértem haza. Hál' istennek volt elég eszem, hogy átmenjek egy másik társasághoz, amelyben egészen más légkör uralkodott. Itt ugyanis olyan emberekkel vagyok együtt, akik nem egyoldalúan látják az élet dolgait.

a gondolatgyárak pdf files a gondolatgyárak pdf 2

Életfilozófiádba vedd föl az "élni és élni hagyni" elvét. Senki sem hallja szívesen, ha azt mondják neki: "Nincs igazad. " Természetesenjogod van neked is a saját véleményedhez, de vannak esetek, amikor jobb, ha ezt megtartod magadnak. Ted lelkiismeretesen követte utasításainkat. Néhány hónap alatt teljesen megváltozott. Az embereket most olyannak fogadja el, amilyenek. — Sok olyan dolgot, amin azelıtt tajtékoztam, most teljesen lényegtelennek érzek — mondja Ted. — Rádöbbentem végre, milyen unalmas volna a világ, ha mindenki egyforma és tökéletes lenne. Vésd jól eszedbe ezt az egyszerő, ám annál fontosabb igazságot: senki sem teljesen jó, és senki sem teljesen gonosz. Tökéletes ember nincsen. Lásd meg embertársaid szeretni való tulajdonságait! Ha szabadjára eresztjük gondolatainkat, szinte minden emberen találhatunk egy egész csomó kifogásolnivalót. Ha viszont helyesen irányítjuk gondolkodásunkat, ha helyesen gondolkozunk embertársainkról, akkor ugyanazon a személyen a sok ellenszenves dolog helyett éppen annyi szeretetre-, sıt csodálatraméltó tulajdonságot találhatunk.

  1. A gondolatgyárak pdf ke
  2. A gondolatgyárak pdf files
  3. A gondolatgyárak pdf na
  4. Fényképes önéletrajz szerkesztése online
  5. Leao Winter Defender HP 205/70 R15 96T M+S HP - Téli gumi | Baranya Gumiszerviz Kft
  6. A gondolatgyárak pdf 2
Monday, 12-Dec-22 15:26:06 UTC