Pólóra Minta Házilag / Hogyan Nyomtassunk Pólóra Otthon - Akár Egy Közönséges Nyomtatóval Is | Tonerpartners.Hu

"Nem találtam olyat, ami tetszene, amit magunkénak éreznék, saját ötletem pedig nem volt. Aztán valaki 'lebandázott' Borával, és akkor villant be: én vagyok a bandafőnök, vagy legalábbis csak azt hiszem…" – írja Lilla a blogján. "Miután megvettem az egyszerű, fehér felsőt mindenkinek (ez korántsem olyan egyszerű, mint hinnénk, a boltokban kapható pólókra valamiért szinte kényszeresen rátesznek a tervezők valami mintát, a három pólót három különböző boltban sikerült beszereznem), kimostam őket. Míg száradtak, volt időm megtervezni a feliratot Photoshopban. A feliratokat hobbi- és/vagy papírboltban kapható, nyomtatható, vasalható fóliával vittem fel. Mivel a gyerekek kicsik, az én pólóm is XS-es, így egyetlenegy, A/4-es oldalra fel tudtam szerkeszteni mind a három feliratot. (A felnőtt méretű pólóra való "bandafőnök" feliratot és a 74-es, valamint a 116-os pólóra megfelelő méretű, nyomtatható feliratot PDF formátumban innen tudjátok letölteni. ) Mielőtt nekikezdenénk a nyomtatásnak, nyomtassunk egyszerű A/4-es lapra egy tesztverziót, így a pólókra téve ellenőrizhetjük, hogy jó lesz-e a méret.

Formában

Készitett eszterga

polara minta hazilag model

Polara minta hazilag 2020

Határozott és magabiztos mozdulatokkal töltse ki festékkel a sablonon lévő összes lyukat. Magát a sablont néhány centiméterre lefedheti festékkel, a lényeg, hogy ne ugorjon ki belőle. Távolítsa el a sablont. Óvatosan távolítsa el a sablont a pólóról, és tegye félre. Ne érintse meg a pólót, amíg a festék teljesen meg nem szárad. Vasald ki az inged. Amikor a festék teljesen megszáradt, vasalja át a mintát egy vékony ruhán (például egy vékony törülközőn) vasalóval, magas hőfokon. Ennek köszönhetően a festék szorosan ráül az anyagra, és nem esik le. Viselje és mossa ki a pólóját. A házi készítésű mintás póló viselésére nincs különösebb korlátozás. Az első néhány alkalommal a pólót kézzel kell kimosni hideg vízben. Idővel a többi ágyneművel együtt mosható lesz a mosógépben. Készítse elő a munkaterületet. Helyezze a sablont a pólóra oda, ahol a mintának lennie kell. Helyezze a rácsot a tetejére. Vigyen fel festéket a rácsra. Öntsön egy kanál festéket a háló tetejére, és egyenletesen oszlassa el gumihengerrel.

Gyorsan

Who the fuck is Mick Jagger? Volt, hogy a fél család ilyen pólóban ült le a vasárnapi ebédhez. Egy időben nagyüzemben nyomtuk a ma DIY-nak nevezett pólófestést: ecsettel, textilfestékkel pingáltunk feliratokat a pólókra, textiltáskákra. Nem azért, mert nem lett volna gyorsabb megoldás. Egyszerűen már akkor tudtuk, mi a slow, amikor még hírét sem hallottuk ennek a fogalomnak. Mert bizony kézzel pólót festeni igazi slow- vagy mindfulness-tevékenység. Egyfajta meditáció. A ruhatáram része több, kézzel festett póló is, amik akkor kapnak főszerepet, amikor épp úgy érzem, nincs kedvem felöltözni sem. Farmerral és fekete bőrdzsekivel (télen kardigánnal vagy blézerrel) jolly joker darab mind. Amikor még nem lehetett olcsón nyomtatni pólóra, akkor rengeteget festettünk a húgommal – kézzel, ecsettel. Volt olyan, amikor egyszerre 3-4 darab is száradt a szobában, miközben már a következőn dolgoztunk. Ma már persze lényegesen egyszerűbb és időtakarékosabb nyomtatni, de pont a lényeg veszik el ilyenkor: az alkotás, a szöszölés a sablonnal, az odafigyelés arra, hogy az ecsettel véletlenül se menj ki a vonalból – szóval az alkotással járó meditációs tevékenység.

Hogyan lehet eltávolítani a nyomtatást a ruházatról - Bontis.hu

  • Polara minta hazilag 4
  • Hogyan nyomtatjunk ruhákra. Otthoni pólónyomtatás
  • Legjobb olasz sörök magyar
  • Egyedi póló készítése klórral – csak a képzeleted szabhat határt – Én és két kicsi…
  • Készítsetek egyszerű pólóból egyedit – textilfestékkel - Holy Duck!
  • Nyomtassunk textilre otthon!

Utolsónak hagyjuk, amit a legsötétebb árnyalatnak kívánunk, egyáltalán nem távolítjuk el a mosásig azokat a részeket, ami a legeslegsötétebbnek, a póló eredeti színének akarunk hagyni. A SZABADBAN VÉGEZZÜK A HIPÓZÁST, AMENNYIBEN VAN RÁ LEHETŐSÉGÜNK! 5) Kivittem a teraszra vasalóállványostul az egészet. A póló belsejébe csúsztatni kell egy kartont, ami nem engedi, hogy a hipó átüssön a póló hátoldalára! Célszerű, ha van akkora, ami pontosan kitölti a pólót -mint a videóban- nekem csak egy gabonapelyhes dobozom volt itthon…érthetetlen! Még egy pelenkás dobozt sem találtam! No de pont lefedte a minta alatti részt, így végülis a célnak megfelelt. Letakarunk MINDENT, amit véletlen sem szeretnénk a hipóval kezelni! Le kell takarni minden (!!! ) részt a pólón, amit nem akarunk kezelni. Én azt szerettem volna, ha egy "éles" határokkal rendelkező kép lesz a pólómon. Így én vasaltam szegélyt a kép/sablon köré (legközelebb kipróbálom, hogy vastag ragasztószalaggal ragasztom körbe a mintát. Vízhatlan és remélhetőleg nem ázik könnyen fel), majd reklámújsággal letakartam minden mást.

Hőátvitel és szublimáció- ahogy a módszer nevéből is érthető, ez hőhatásnak kitett képátvitel. Maga a kép sokféleképpen elkészíthető. Például a finom részletek nélküli képek egyszínű nyomtatásánál a legnépszerűbb a plotterrel történő vágás egy speciális filmből. A kivágott képet a termékre helyezzük, és magas hőmérséklet hatására, hőprés segítségével "tűzzük" a textilfelületre. De ugyanígy átvihet egy színes képet vagy akár fényképet is. Ehhez a szükséges mintát egy speciális papírlapra nyomtatják (általában tükrözik), majd hőprés hatására továbbítják és egy pólóra rögzítik. Itt már más árnyalatok is szerepet játszanak: például ha egy póló teljesen vagy félig szintetikus, akkor maga a szál tartja a festéket, és szublimációs tintát használnak. Ha a textil nem alkalmas a szublimációra, akkor a kép átvitele előtt vagy a kép textilre való átvitele során külön réteget kell felvinni, amely megtartja a festéket. A pólókra így nyomtatott képek nem bírják az intenzív mechanikai igénybevételt és nagyon tartósak.

(Ha pedig nem, akkor sem probléma, a kézzel készített munkáknak megvan ez a bája. Ne akarjatok teljesen steril végeredményt. ) Sablon jelölőfilccel A mintát jelölőfilccel is felrajzolhatjátok az anyagra – akár a kivágott sablon segítségével, akár szabad kézzel. Ezek a filcek addig maradnak a textilen, amíg nedvesség nem éri őket. Akár nedves szivaccsal is el tudjátok tüntetni a jelöléseket. Sablon pauszpapírral A minta felrajzolásának újabb módja, ha pauszpapírra kerül a minta, majd ezt felvasaljátok a textilre. Ilyenkor csak arra kell figyelni, hogy tükröződik a minta – ez feliratoknál elég fontos. 😀 2. Ha csúszkál a textil, rögzítsétek celluxszal! 3. Fessétek meg a textilt! A pontosság megkívánja, hogy stabil felületen munkálkodjatok, de az asztallap sokszor nem kényelmes, nem forgatható. A húgom feszítőkeret híján rajztáblára vagy vágódeszkára húzta fel a pólót, amit csipeszekkel rögzített a falapra. Természetesen a feszítőkeret sokkal profibb megoldás, ha ilyenetek van, használjátok azt.

Ezeken a helyeken engedi át a nedvességet és emiatt válik fel. Jöjjenek hát a képek, amik magukért beszélnek: A hálóingemre egy sellő került. Az alsó pöttyök is úgy kerültek rá, hogy egyszerűen a folpackban keletkezett lyukakon átszivárgott a hipó… Ezen jól látható, hogy megvan a minta "erősebben", de megint életlen lett a vonal… A blog elköltözik! Ezt a posztot és további újdonságokat megtalálod a új oldalamon!

Wednesday, 22-Feb-23 16:10:01 UTC