Excel 2016 Függvények

INVERZ. MÁTRIX függvény Egy tömb mátrixinverzét adja eredményül. MSZORZAT függvény Két tömb mátrixszorzatát adja meg. MARADÉK függvény Egy szám osztási maradékát adja eredményül. TÖREKÍT függvény A kívánt többszörösére kerekített értéket ad eredményül. SZORHÁNYFAKT függvény Számhalmaz multinomiálisát adja eredményül. MMÁTRIX függvény A megadott dimenziójú egységmátrixot adja eredményül. PÁRATLAN függvény Egy számot a legközelebbi páratlan számra kerekít. PI függvény A pi matematikai állandót adja vissza. HATVÁNY függvény Egy szám adott kitevőjű hatványát számítja ki. SZORZAT függvény Argumentumai szorzatát számítja ki. KVÓCIENS függvény Egy hányados egész részét adja eredményül. RADIÁN függvény Fokot radiánná alakít át. VÉL függvény Egy 0 és 1 közötti véletlen számot ad eredményül. VÉLETLENTÖMB függvény A VÉLETLENTÖMB függvény 0 és 1 közé eső véletlenszerű számok tömbjét adja vissza. Megadhatja azonban a kitölthető sorok és oszlopok számát, a minimális és maximális értékeket, valamint azt, hogy egész számokat vagy decimális értékeket kapjon-e eredményül.
  1. Angolul
  2. Dolgozat
  3. Fajtái
  4. Ábrázolása

Angolul

excel 2016 függvények download
  • Excel 2016 függvények mac
  • Excel 2016 függvények 2020
  • Excel 2016 függvények magyarul
  • Ekkora vagyont hagyhatott hátra Nagy Grófo..Bődületes számok ~ .
  • Excel 2016 függvények pro

Dolgozat

Nézze meg ezt a videót az FKERES függvényről. függvény Ez a függvény egy elemet keres egy cellatartományban, és az elem tartománybeli relatív pozícióját adja eredményül. Ha például az A1:A3 tartomány az 5, 7 és 38 értékeket tartalmazza, akkor a (7;A1:A3;0) képlet eredménye 2 lesz, mivel a 7-es érték a tartomány második eleme. VÁLASZT függvény Ezzel a függvénnyel az indexszáma alapján egy értéket választhat legfeljebb 254 értékből. Ha például az érték1;... ; érték7 argumentum a hét napjainak neve, akkor a VÁLASZT függvény a napok egyikét adja eredményül, ha az index értékének egy 1 és 7 közötti számot ad meg. DÁTUM függvény Ez a függvény a megadott dátumnak megfelelő sorszámot adja eredményül. Akkor nagyon hasznos, ha az évet, a hónapot és a napot képletek vagy cellahivatkozások adják meg. Előfordulhat például, hogy egy munkalapon olyan formátumban vannak megadva a dátumok (pl. ÉÉÉÉHHNN formátumban), amelyet az Excel nem ismeri fel. Két dátum közé eső napok, hónapok vagy évek számának kiszámításához használja a DÁTUMTÓLIG függvényt.

5. DÁTUM függvény =DÁTUM(év;hónap;nap) Többféle idővel foglalkozó függvény is található az Excelben, de mi most csak az egyszerűbb, gyakrabban használt DÁTUMMAL foglalkozunk. Ez a függvény azt a dátumot adja vissza, amelyet megadsz a zárójelen belül. A függvény azért hasznos, mert az év/hónap/nap értékeknek különböző cellák értékei is megadhatók. Ha például az egyik oszlop az éveket tartalmazza, egy másik a hónapokat, egy harmadik pedig a napokat, a negyedik oszlopban (vagy bármely másik cellában) ezen értékek kombinálhatók egy valódi dátum formátumú cellává. Kiváló segítség kimutatások, vagy épp projekttervek készítéséhez is. DÁTUM függvénnyel Jelölj ki egy üres cellát, majd az =DÁTUM után sorold fel a zárójelen belül az év, a hónap, és a nap értékeket, pontosvesszővel elválasztva. =DÁTUM(A1;B1;C1) Ha az A1 értéke 2018, B1 értéke 3, C1 értéke pedig 15, akkor a függvény 2018 március 15-t fogja visszaadni (attól függően, hogy milyen megjelenítési formátumot állítasz be neki, többféleképpen is kijelezheti ezt a dátumot).

Fajtái

16. KEREKÍTÉS (ROUND), 17. (ROUNDUP), 18. (ROUNDDOWN)Megadott számú számjegyre kerekít egy számot a matematika szabályai alapján. Létezik csak felfelé és csak lefelé kerekítő változata is. (Emlékszel ugye, azokra a matekpéldákra, mikor az volt a kérdés, hogy hány X literes hordóban fér el az Y liter bor. Olyankor például felfelé kell kerekíteni az Y/X litert, különben nem lesz helye a "maradéknak". )= KEREKÍTÉS (7, 86; 1) eredménye 7, 9= (7, 23; 0) eredménye 8= (8, 87; 1) eredménye 8, 8Míg a számformátum csak virtuálisan kerekít, addig a függvényekkel ténylegesen levágod a "felesleges" számjegyeket. 19. PADLÓ (FLOOR) és 20. PLAFON (CEILING)A megadott számot egy másik szám többszörösére kerekíti, a választott függvény szerint le vagy fel. = PADLÓ (87; 10) eredménye 80= PLAFON (107, 6; 0, 25) eredménye 107, 75Az Excel Tankönyvben 104 függvényt gyűjtöttem össze, ha szeretnél többet tudni az Excelről és a függvényekről, szeretnéd, ha kéznél lenne egy praktikus (formátumú és tartalmú) könyv, akkor rendeld öveges és dátum Excel függvényekA szöveges és dátum függvények az Excel legegyszerűbb és legkönnyebben megtalálható, megtanulható függvényei, mivel gyakran egy-egy az egyben a "probléma" nevét viselik.

TAKE függvény Megadott számú összefüggő sort vagy oszlopot ad vissza egy tömb elejéről vagy végéről TOCOL függvény Egyetlen oszlopban lévő tömböt ad vissza. TOROW függvény A tömböt adja vissza egyetlen sorban TRANSZPONÁLÁS függvény Egy tömb transzponáltját adja eredményül. EGYEDI függvény Egy lista vagy tartomány egyedi értékeinek listáját adja vissza. A megadott tömb bal szélső oszlopában megkeres egy értéket, majd annak sora és a megadott oszlop metszéspontjában levő értéket adja eredményül. VSTACK függvény A tömbök függőleges hozzáfűzése egymás után nagyobb tömbök visszaadásához WRAPCOLS függvény A megadott számú elem után oszlopokba burkolja a megadott értéksort vagy -oszlopot WRAPROWS függvény Az értékek megadott sorát vagy oszlopát soronként tördeli egy megadott számú elem után XLOOKUP függvény Tartományban vagy tömbben keres, majd a talált első egyezésnek megfelelő elemet adja eredményül. Ha nincs egyezés, akkor az XLOOKUP a legközelebbi (közelítő) egyezést is eredményül adhatja.

Példa: Írassuk ki a J oszlop megfelelő celláiba, hogy mi a munkások azonosítójának 4 középső karaktere azt felhasználva, hogy minden azonosító 8 hosszúságú! Ha 8 hosszúságúak az azonosítók, akkor a középső 4 karakter a 3., 4., 5. és a 6. karakter, vagyis nekünk 4 karakterre van szükségünk a 3. karaktertől kezdve. A J2-be kerülő képlet: =közép(A2;3;4). Ez a képlet másolható a J oszlop minden cellájára. Észrevehetjük, hogy a közép függvény helyettesíthető a bal és a jobb függvények megfelelő, együttes használatával. Például a J2-es cellába kerülhetett volna a =bal(jobb(A2;6);4) képlet is, mely az utolsó 6 karakterből az első 4-et adja vissza, vagyis a 6-4=2. karaktertől kezdve 4 karaktert. Az utolsó szövegfüggvény, amellyel megismerkedünk a szö, amely arra képes, hogy megmondja, hogy egy adott szövegdarab, adott szöveg beli első előfordulása a szöveg hanyadik karakterétől kezdődik. Példa: Írjunk be egy tetszőleges szöveget az M3-as cellába, majd készítsünk a K oszlopba új azonosítót a munkásoknak, mely vezeték- és keresztnevük első 2-2 betűjéből (kétjegyű mássalhangzó 2 betűnek számít), és az M3-as cellába írt szóból álljon!

Ábrázolása

Legkönnyebben a függvények úgy érthetőek meg, ha egyfajta gépként tekintünk rájuk. Kapnak valamilyen bemenetet (input), majd előre meghatározott szabályok alapján állítják elő abból a kimenetet (output). A bemenő adatokat szokás a függvény paramétereinek vagy argumentumainak nevezni, a kimenő adatot pedig a függvény visszatérési értékének vagy eredményének. Excelben a függvények paraméterei legtöbbször cella és tartomány hivatkozások. Ugrás az oldal tetejére! Az első függvénycsoport amivel megismerkedünk, az összesítő függvények lesznek. Kérlek töltsd le ezt a munkásokkal kapcsolatos Excel munkafüzetet: letöltése. Az első (és egyetlen) munkalapon munkások adatai láthatóak, egy-egy sorban egy munkáshoz tartozó adatok vannak. Tudjuk a munkások nevét, a várost ahol élnek, a címüket, a születési dátumukat, fizetésüket, jutalmukat és nemüket, valamint minden munkáshoz tartozik egy egyedi azonosító, mely az A oszlopban található. A táblázatban 170 munkás adatai vannak feltüntetve, ez elég nagy szám ahhoz, hogy kézileg semmit ne akarjunk kiszámolni, szerencsére az Excel függvényei nagy mértékben megkönnyítik a munkánkat.

LAMBDA függvény Egyéni, újrafelhasználható függvények létrehozása és rövid névvel való meghívásuk LET függvény Neveket rendel a számítási eredményekhez MAKEARRAY függvény Egy megadott sor- és oszlopméretű számított tömböt ad vissza LAMBDA alkalmazásával MAP függvény Egy tömböt ad vissza, amely úgy van kialakítva, hogy a tömb(ek) minden értékét egy új értékhez társítja egy LAMBDA alkalmazásával egy új érték létrehozásához NEM függvény Argumentuma értékének ellentettjét adja eredményül. VAGY függvény Eredménye IGAZ, ha bármelyik argumentuma IGAZ. REDUCE függvény Halmozott értékre csökkenti a tömböt, ha minden értékre LAMBDA-t alkalmaz, és visszaadja a gyűjtőben lévő teljes értéket SCAN függvény Egy tömb vizsgálata egy LAMBDA minden értékre való alkalmazásával, és egy olyan tömböt ad vissza, amely mindegyik köztes értékkel rendelkezik ÁTVÁLT függvény Kiértékel egy kifejezést egy értékekből álló listán, és az első egyező értéknek megfelelő eredményt adja vissza. Ha nincs egyezés, opcionális alapértelmezett érték is visszaadható.

NAPOK függvény Ez a függvény a napok számát adja vissza két dátum között. SZÖVEG. TALÁL és SZÖVEG. TALÁL2 függvény A SZÖVEG. TALÁL és a SZÖVEG. TALÁL2 egy szöveges karakterláncot keres egy másikban. Visszaküldik az első karakterlánc első karakterének helyét a második karakterlánc elejétől számítva. INDEX függvény Ez a függvény egy értéket vagy egy értékre mutató hivatkozást ad vissza egy táblázatból vagy egy tartományból. Az Excel 2010-es és újabb verzióiban e függvényeket olyan új függvények váltották fel, amelyek továbbfejlesztett pontosságot biztosítanak, és a használatukat jobban tükröző nevet kaptak. Továbbra is használhatja őket az Excel korábbi verzióival való kompatibilitás érdekében, de ha nincs szükség visszamenőleges kompatibilitásra, helyettük inkább az új függvények használata javasolt. Az új függvényekkel kapcsolatos további információkat lásd: Statisztikai függvények (segédlet) és Matematikai és trigonometriai függvények (segédlet). Excel 2007 használata esetén ezek a függvények a Képletek lapon a Statisztikai vagy a Mat.

Mai dátum megadása A mai dátum kétféleképpen is megadható. A legegyszerűbb módszer a MA függvény használata, ami mindig az aktuális napot adja vissza (ha máskor nyitod meg a dokumentumot, akkor ez a dátum is változni fog). A ma függvénynek nincsenek külön megadandó értékei, tehát csak ennyit kell beírnod (az üres zárójeleket ne hagyd le): =MA() Egy másik, összetettebb, de bizonyos esetekben hasznosabb módszer a már emlegetett DÁTUM függvény használata a mai dátum kiszámítására. Ennek a módszernek az az előnye a MA függvénnyel szemben, hogy mindhárom értéke (év/hónap/nap) külön megadható, így sokkal több lehetőséged van az értékek módosítására.

Friday, 17-Feb-23 10:08:02 UTC