Bayern München Bl Döntő – Bayern München Bl-Döntő | Hvg.Hu

A londoniak pár hete az FA Kupa-döntőt megnyerték, az Abramovics-féle csapat negyedszer lett első ebben a sorozatban, de a BL-t még nem sikerült elhódítaniuk. A münchenieknek kicsit jobb a helyzetük, hiszen a német bajnokságban és kupában is ezüstérmesek lettek, vagyis a jövő évi BL-szereplés már biztos. Nagy kérdés mindezek fényében, hogy vajon tényleg Európa két legjobb csapata játszik-e Európa trónjáért. Az origo beharangozója szerint "a BL idei szezonjában a Bayern München és a Chelsea játssza majd a döntőt, és bár mindkét klub az európai élmezőnyhöz tartozik (a londoniak négy, a bajorok két éve szintén döntősök voltak), a korábbi évekkel ellentétben korántsem közmegegyezés, hogy valóban Európa két legjobbja meccsel a trófeáért. Tavaly vagy három évvel ezelőtt a Manchester United-FC Barcelona döntőnél senki sem fanyalgott a párosítás miatt, de ugyanez gyakorlatilag az összes döntőről elmondható a 2004-es Porto-AS Monaco óta. Idén viszont szinte mindenki Real Madrid-Barcelona finálét várt, és csak nüanszokon múlott, hogy ez nem jött össze.

A két FCB egymásnak feszül: Bajnokok Ligája negyeddöntő: FC Barcelona – FC Bayern München - Mia San Mia

7. Louise l hay megerősítések hotel
  8. Csobot Adél elárulta, mennyire viselte maga terhesség!

bayern münchen bl döntő 2021

A második félidő elején félő volt, hogy kicsúszik a mérkőzés a játékvezető kezéből, de aztán az 59. percben jött a várva várt gól: Kimmich beadását Coman tökéletes pontossággal fejelte a bal alsó sarokba (0-1). Megzavarodott a PSG, ha kicsit koncentrál az ellenfél percek alatt eldönthette volna a meccset. Ehelyett a 70. percben Marquinhos majdnem egyenlített, de Neuer ismét a helyén volt. A hajrában már nem tudott újítani a PSG, így az eredmény maradt a 0-1, a Bayern München története során hatodszor nyerte meg a BEK, majd BL elnevezésű sorozatot. Bajnokok Ligája-döntő Paris Saint-Germain – Bayern München 0-1 (0-0) Lisszabon, Estádio da Luz v. : Orsato (olasz) PSG: K. Navas – Kehrer, Th. Silva, Kimpembe, Bernat (Kurzawa, 80. )– A. Herrera, Marquinhos, Paredes (Verratti, 65. ) – Di María (Choupo-Moting, 80. ), Mbappé, Neymar Bayern München: Neuer – Kimmich, Boateng (Süle, 25. ), Alaba, Davies – Thiago Alcántara (Tolisso, 86. ), Goretzka – Gnabry (Coutiunho, 68. ), Müller, Coman (Perisic, 68. )

Sunday, 11-Dec-22 22:48:34 UTC